Salon

Salon

Lampy wiszące, sufitowe, ścienne do salonu

Zakładając, że pomieszczenie jest stosunkowo duże i obejmuje więcej niż jedną strefę, tzn. znajduje się w nim miejsce do oglądania telewizji, siedzenia przy stole i leżenia na kanapie lub też innych aktywności, nie należy się ograniczać do jednego źródła światła. Rozwiązaniem najkorzystniejszym i najwygodniejszym z punktu widzenia codziennego funkcjonowania oraz walorów estetycznych pomieszczenia jest połączenie kilku rodzajów oświetlenia. W naszym sklepie można znaleźć rozmaite lampy do salonu nowoczesne.

Pierwszym elementem, o którym się myśli, są najczęściej lampy sufitowe. Ich zadanie polega na mniej więcej równomiernym rozjaśnieniu całego wnętrza i w ten sposób stworzeniu tła dla pozostałych elementów. Dobierając sufitowe lampy do salonu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępną liczbę żarówek do zamontowania (im większe pomieszczenie, tym więcej ich potrzeba). Równie ważny jest ich rodzaj - optymalnym wyborem są żarówki LED. Oczywiście lampy wiszące do salonu powinny mieć także ciekawy design, który powinien pasować do otoczenia – jeśli zostało ono zaprojektowanie klasycznie, z wiadomych względów oświetlenie nowoczesne salonu nie będzie właściwym wyborem.

Przyda się także lampa podłogowa do salonu, która emituje subtelne światło i jest wykorzystywana głównie wieczorami, np. w momencie kładzenia się do łóżka, podczas czytania czy w trakcie usypiania dziecka. Z kolei lampa ścienna może mieć formę kinkietu albo klosza, który montuje się w celu rozświetlenia wybranego elementu wnętrza. Za niezbędną powinna zostać uznana także lampa stojąca, która buduje klimat pomieszczenia i umożliwia wieczorny relaks.