Oświetlenie ogrodowe w ziemi - jak zaplanować i jakie wybrać

26-09-2023

Oświetlenie ogrodowe w ziemi - jak zaplanować i jakie wybrać? 

 

Czy jest coś przyjemniejszego niż popołudnie w ogrodzie? Jeśli zastanawiasz się jak upiększyć swój ogród, interesują Cię lampy ogrodowe, chcesz wiedzieć, jak się montuje lampy zewnętrzne, a lampy solarne całoroczne są obecnie w obszarze Twoich poszukiwań, to zapraszamy, przeczytaj wpis, aby dowiedzieć się, jak oświetlenie ogrodowe upiększy Twój ogród.

 

Krok po kroku: jak zaplanować i zainstalować oświetlenie ogrodowe w ziemi?

 

Planowanie i instalację oświetlenia ogrodowego zacznij od oceny potrzeb, które elementy ogrodowe znajdą się w zasięgu podświetlenia: ścieżki, rośliny, czy fontanny wodne. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo użytkowników. Masz wybór opraw świetlnych, wśród takich modeli, jak lampa solarna, lampa zewnętrzna, lampa solarna ogrodowa, lampy solarne całoroczne. Na rynku dostępne są różne lampy do wbudowania w ziemię, od reflektorów, po punktowe źródła światła. Wybierz te, które najlepiej nadają się do Twojego ogrodu. Kolejnym krokiem jest plan. Narysuj plan ogrodu i zaznacz miejsca, w których powinny być lampy. Potrzebne będzie miejsce na kable i zasilanie. Ustal odległość między punktami świetlnymi. Kolejnym krokiem będzie zakup materiałów. Poza lampami będziesz potrzebować także kabli, transformatory oraz złączy i akcesoriów. Aby zamontować światło ogrodowe, należy wykopać rowek o głębokości około 15-20 cm, aby chronił kable przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi. Jeśli już wszystko masz, podłącz kable w wykopanych rowach. Pamiętaj o pozostawieniu odpowiedniej ilości gniazd w miejscach, gdzie są zamontowane lampy. Zgodnie z zaleceniami producenta zamontuj lampy ogrodowe w wyznaczonych miejscach. Przyłącz je do kabli. Podłącz kable do źródła zasilania. Upewnij się, że wszystkie przyłącza są dobrze izolowane i zabezpieczone przed wilgocią. Wykonaj testy, aby upewnić się, że oświetlenie ogrodowe działa poprawnie, czyli włącz i sprawdź, czy wszystkie lampy świecą, oraz czy cały układ działa prawidłowo. Przykryj kable ziemią i wyrównaj teren. Posadź trawę lub inne rośliny w miejscach, gdzie były rowki. Regularnie sprawdzaj stan oświetlenia, wymieniaj żarówki, gdy przestaną świecić. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli nadal nie wiesz, jak zamontować lampy ogrodowe skontaktuj się z inżynierami z LaMarta. Z radością pomożemy. Na temat oświetlenia wiemy wszystko!


Oświetlenie ogrodowe w ziemi - nowy trend, który ożywi Twoją przestrzeń na zewnątrz!

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych lamp ogrodowych, oświetlenie w ziemi jest dyskretne i niewidoczne w ciągu dnia. Kiedy zachodzi słońce, ukryte lampy tworzą efektowne klimaty świetlne. Oświetlenie w ziemi to doskonały sposób na oświetlenie schodów i tych elementów krajobrazu, które zwiększają bezpieczeństwo wchodzących, zwłaszcza wieczorem. Oświetlenie ogrodowe jest uniwersalne i może być dopasowanie do wielu stylów. Można wyróżnić światłem wyjątkowe rośliny, światło może odbijać się w powierzchni wody lub zwracać uwagę miłych gości na elementy architektoniczne np. ławeczki czy fontanny. Lampy ogrodowe są trwałe i wytrzymałe, a możliwość wkopania w ziemię sprawia, tego typu oświetlenie jest mniej awaryjne, pomimo deszczu, wiatru lub śniegu. Wiele modeli lamp jest odpornych na nacisk i ​​doskonale sprawdza się w miejscach o dużym ruchu pieszym. Lampy solarne całoroczne korzystają z technologii LED, która jest energooszczędna, a jednocześnie oferują jasne światło. Oświetlenie ogrodu w ziemi to nie tylko praktyczne rozwiązanie, to inwestycja, która daje wiele korzyści i ożywia ogród niezależnie od pory roku.


Wybierz swoje ulubione oświetlenie ogrodowe w ziemi i stwórz magiczny ogród!

 

Tworzenie magicznego ogrodu dzięki oświetleniu jest jak malowanie obrazu za pomocą światła. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać oświetlenie dla twojego ogrodu. Lampa solarna ogrodowa to zdecydowanie jeden z faworytów. Nie wymaga zasilania do prądu, dzięki czemu jest łatwa w instalacji. Zasilana energią słoneczna, jest przyjazna dla środowiska. Można ją zastosować do akcentowania określonych części ogrodu lub podświetlenia ścieżki. Lampy solarne całoroczne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą być ogrodzie przez cały rok. Są odporne na warunki atmosferyczne i trwałe. Lampy ogrodowe to klasyka wśród oświetlenia. Mogą być zasilane tradycyjnie lub solarnie. Pozwalają na zastosowanie dowolnego rozwiązania w ogrodzie, nowoczesnego, czy tradycyjnego. Cokolwiek zechcesz! Lampa zewnętrzna jest montowana na ścianach, służy nie tylko jako źródło światła, ale także jako element dekoracyjny. Podkreśli wejście do domu lub tarasu. Lampy solarne ogrodowe są ekologiczne, montuje się je bez kabli lub problemów związanych z prądem. Kluczem do stworzenia wyjątkowego oświetlenia zewnętrznego jest połączenie różnych typów urządzeń w jedną spójną całość.


Oświetlenie ogrodowe w ziemi - jakie korzyści przynosi i dlaczego warto zainwestować?

 

Oświetlenie w ziemi może wywołać określony efekt. W tym przypadku estetyka i design mają znaczenie. Można w ten sposób oświetlić rzeźby, wyposażenie ogrodu, czy oczka wodne. Wbudowane lampy ogrodowe oświetlają schody. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców. Oświetlenie montowane w ziemi jest mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest bezpieczniejsze. Lampy ogrodowe, takie jak lampa solarna, czy lampy solarne całoroczne są energooszczędne, korzystają z technologii LED, która pobiera do 90% mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Oświetlenie w ziemi jest wszechstronne i plastyczne, można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, natężenie, barwę, nawet kierunek świateł. Profesjonalne oświetlenie ogrodowe zwiększa wartość nieruchomości. W porównaniu do innych form oświetlenia, lampy ogrodowe w minimalnym stopniu ingerują w przestrzeń, co pozwala na podziwianie zielonej panoramy. Lampa solarna w ziemi to świetna opcja dla tych, którzy chcą dbać o środowisko. Nie zużywają prądu elektrycznego, a właściciele mają więcej pieniędzy na zakup roślin ogrodowych


Inspirujące pomysły na oświetlenie ogrodowe w ziemi - odkryj swoją kreatywność!

 

Ścieżki świetlne i podświetlane alejki w ogrodzie, to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również estetyczne. Stwarza przestrzeń. Akcentowe oświetlenie podkreśli wybrane elementy krajobrazu, takie jak drzewa, rzeźby czy oczka wodne, przez emitowanie światła wokół nich. Aby podkreślić piękno. W ogrodzie można także zastosować dynamikę kolorów. Wybierz lampy w różnych kolorach, aby zmieniać oświetlenie w zależności od pory roku lub okazji, w jaki chcesz go wywołać np. oświetlenie bożonarodzeniowe. Jeśli posiadasz basen, włącz oświetlenie wokół basenu, a wtedy pojawi się romantyczna atmosfera. Umieść lampy ogrodowe w ziemi, pod drzewami lub ozdobnymi krzewami tak, by rzucały cienie na rośliny lub ściany. Wprowadź element zaskoczenia do ogrodu dzięki lampom solarnym, z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu. Włączą się, gdy ktoś przejdzie obok. To zaskakująco praktyczne i energooszczędne rozwiązanie! Jeśli Twój ogród jest podzielony na różne strefy, takie jak strefa wypoczynkowa, zestaw grillowy, ogródek warzywny to lampy ogrodowe określą ich charakter. Jeśli w ogrodzie są schodki, oświetlenie doda im elegancji. Jeśli posiadasz w ogrodzie ławki lub pergole ogrodowe, czy stolik ogrodowy z krzesłami wbudowanie świateł, doda tym miejscom uroku.


Oświetlenie ogrodowe w ziemi - jakie są najważniejsze czynniki do uwzględnienia przy wyborze?

 

Decydując się na zwykłe oświetlenie, warto wybrać takie, które jest energooszczędne, na przykład LED lub lampy solarne. Upewnij się, że oświetlenie jest przeznaczone dla użytkowania na zewnątrz i ma certyfikaty (na przykład IP67 lub IP68 oznaczające szczelność i odporność na wilgoć i kurz). W zależności od tego, czy chcesz mieć, subtelne oświetlenie, czy mocne światło, zwrócić uwagę na liczbę lumenów oraz możliwość regulacji światła. Zastanów się, czy chcesz oświetlenia punktowego, czy może wolisz takie, które rozprasza światło na większym obszarze. Niektóre systemy oświetleniowe są łatwe w montażu, inne mogą wymagać specjalistycznej instalacji, wtedy skontaktuj się z inżynierami z LaMarta. Oświetlenie może być zasilane z sieci, bateriami lub energią słoneczną. Wybór metody zależy od Twoich potrzeb. Oświetlenie powinno stanowić uzupełnienie ogrodu i pasować do ogólnego stylu. Może posiadać dodatkowe funkcje jak czujniki ruchu, zmiany świateł, zdalne sterowanie, czujnik zmierzchu. Ceny oświetlenia ogrodowego zależą od marki, funkcji i jakości lamp. Oświetlenie ogrodowe dostępne w LaMarta.pl, takie jak lampy solarne całoroczne, czy lampy zewnętrzne to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnego oświetlenia do swojego ogrodu.

Polecane produkty