Jakie lampy solarne wybrać do ogrodu?

11-07-2019

Lampy ogrodowe, stojące

Jeszcze do niedawna technologia solarnych lampek LED kojarzyła się głównie z mało wydajnymi słupkami, które stały w niektórych punktach ogrodu. Dzisiaj jednak tego typu oświetlenie stanowi nie tyle doskonałe uzupełnienie systemu świateł w ogrodzie, ale niekiedy też alternatywę dla przynajmniej części jego elementów. Takie urządzenia mają szereg zalet, które każdy z pewnością doceni.

Chciałbyś atrakcyjnie podświetlić ścieżki na swoim podwórku? A może zależy Ci na tym, by numer Twojego domu był widoczny nawet po zmroku? Jeśli szukasz rozwiązań w technologii solarnej, to tutaj znajdziesz garść porad, które z pewnością Ci się przydadzą. Jak zatem wybrać zasilane energią słoneczną lampy do ogrodu?

Jakie są zalety oświetlenia na energię słoneczną?

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien co do tego, czy technologia solarna jest najlepszym rozwiązaniem, z pewnością przekonasz się do niej, jeśli poznasz bliżej płynące z niej korzyści. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest fakt, że są one na energię słoneczną. To oznacza, że jest ona w pełni odnawialna i ekologiczna! Co równie ważne – jest też ekonomiczna, gdyż nie potrzebuje zewnętrznego zasilania. Przez cały dzień bowiem lampka gromadzi za pomocą panelu fotowoltaicznego energię słoneczną, którą magazynuje w akumulatorze. Po zmroku zaś przekształca ją w prąd elektryczny. Dzięki temu, że urządzenia te wykorzystują diody LED, są energooszczędne i jednocześnie gwarantują wymaganą jasność.

Brak zewnętrznego okablowania wiąże się z dwoma kolejnymi zaletami. Po pierwsze – jeśli masz gotowy ogród, to nie będziesz musiał go rozkopywać. Umieszczasz po prostu lampkę dokładnie tam, gdzie chcesz. I tu przechodzimy do drugiej zalety – oświetlenie solarne można stosować niemal wszędzie – o ile panel słoneczny ma dostęp do promieni słońca.

Te korzyści sprawiają, że ludzie coraz chętniej sięgają po solarne lampy ogrodowe. Są ekonomiczne, ekologiczne, a przy tym – pomagają stworzyć naprawdę uroczy i magiczny klimat.

Jakie lampy solarne dobrać do ogrodu

Wszystko zależy od tego, jakie masz założenia dotyczące Twojego podwórka. Jeśli na przykład chcesz mieć oświetloną ścieżkę, prowadzącą od furtki do drzwi czy też między poszczególnymi punktami ogrodu, możesz wybrać lampę stojącą ze zmierzchowym czujnikiem ruchu. Takie rozwiązanie ma kilka atutów:

  • lampa nie wymaga wiele energii, gdyż jest aktywowana tylko w momencie, gdy wykryje w pobliżu ruch,
  • nie potrzebuje wiele słońca do pełnego naładowania,
  • zapewnia łącznie nawet 2 godziny działania.

Niezależnie więc, czy chcesz efektownie oświetlić podjazd, czy ścieżki wokół domu – ta lampka z pewnością spełni swoje zadanie, zdobiąc przy tym ogród.

Jeśli chciałbyś podkreślić urok wybranych miejsc na podwórku, to także tutaj nie zabraknie ciekawych opcji. Masz rabatę, która zasługuje na podkreślenie nawet po zmroku? A może któryś krzew lub drzewko będzie się pięknie prezentować jak już zajdzie słońce? W takim razie możesz zainwestować w kilka ciekawych rozwiązań.

Lampy ogrodowe, solarne

Prostą, lecz uroczą ozdobą rabaty i wszystkich niższych ozdób ogrodu może być jeden z sympatycznych zwierzaków. W ofercie dostępne są lampki wykonane z tworzywa sztucznego, wykończeniem przypominające gipsowe figurki zwierząt gospodarskich. Jest to ciekawy akcent, który szczególnie wpasuje się w estetykę malowniczych, wiejskich domków. W podobnej stylistyce utrzymany jest kwiat, w którego środku znajduje się lampka o mocy 0,06W. Jest on wyższy, więc może oświetlić inne, nieco większe ozdoby ogrodu.

Interesującym rozwiązaniem są również solarne kinkiety ogrodowe montowane na albo na zewnętrznych ścianach domu, albo na elementach murowanych ogrodzenia. Dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu lampa aktywuje się dopiero po zmroku. Przy pełnym naładowaniu pojemnego akumulatora może świecić nawet przez 5 godzin. Tego typu ozdoba nie tylko uatrakcyjnia nieruchomość, ale przede wszystkim czyni ją bezpieczniejszą.

Wybierz swoje światła do ogrodu

Powyżej przedstawiliśmy Ci kilka naszych propozycji, które pomogą Ci stworzyć ciekawy klimat wokół domu. Zawsze możesz przejrzeć pozostałe lampy, które są dostępne w naszym asortymencie. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tu idealny wybór dla siebie.