Jak wybrać lampę na biurko?

28-10-2019

Jak wybrać lampkę na biurko

W każdym domu biurko stanowi przestrzeń roboczą. Dla dzieci jest to miejsce, gdzie odrabiają lekcje, tworzą projekty do szkoły i uczą się. Inni domownicy zaś mogą przy nich wykonywać szereg innych zadań. To nie tylko praca przy komputerze – często są to też prace rzemieślnicze, wymagające ogromnej precyzji.

W każdym z tych przypadków potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Dobrze dobrana lampa na biurko może więc zaważyć, jeśli chodzi o komfort pracy. Nie powinno się zatem wybierać dowolnego produktu – jego zakupowi warto poświęcić więcej czasu, aby dobrać taki, który w pełni będzie spełniać konkretne oczekiwania.

Jeśli jesteś w trakcie urządzania swojej domowej przestrzeni roboczej czy biurowej – tutaj znajdziesz kilka porad. Dowiesz się, na co zwracać uwagę przy zakupie lampki stojącej na biurko. Zaprezentujemy Ci też dostępne w naszym sklepie różne warianty w odmiennych cenach, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najlepszy produkt w danym przedziale.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej lampki?

Przede wszystkim na to, jak możesz sterować źródłem światła. Znaczenie ma również to, czy lampa jest ciężka, czy lekka, gdyż czasem trzeba będzie ją przestawić. Z drugiej strony sprawę może załatwić ruchomy pałąk. To znaczne ułatwienie. Dzięki niemu możesz skupić oświetlenie na wybranym fragmencie biurka. Pamiętaj też o odpowiedniej długości kabla. Najlepiej by była ona w przedziale od 1,5 do 3 metrów.

Zwróć także uwagę na moc danego produktu. Dzisiaj nie musisz już mieć oprawy, która oferuje 100 W. Wystarczy, że zastosujesz żarówkę LED wykorzystującą dużo mniej energii, będąc w stanie zapewnić siłę oświetlenia znacznie przekraczającą możliwości standardowych żarników.

Przydatnym rozwiązaniem jest wybór lampy z możliwością sterowania siłą światła. Taką możliwość oferuje na przykład produkt firmy Rabalux – Dominic, która wykorzystuje łącznik dotykowy do wyregulowania oświetlenia. Dlaczego ta funkcja jest przydatna? Z prostej przyczyny – możesz pracować przy świetle dziennym, wykorzystując minimum potencjału danego produktu. To gwarantuje Ci odpowiedni komfort, a jednocześnie – nie pożytkuje zbyt dużo energii.

Ostatecznie – ważny jest też sam design. Lampa powinna być dopasowana pod względem wzornictwa do całego pomieszczenia, ale to akurat jest najmniejszy problem. Decydując się na naszą ofertę, masz możliwość doboru najróżniejszych produktów, utrzymanych w niemal dowolnym stylu. Chcesz się dowiedzieć o nich nieco więcej? Czytaj dalej!

Jaką lampkę na biurko kupić

Propozycje lampek na biurko

Do pokoju dziecka czy też Twojego gabinetu – mamy idealne lampy do każdego wnętrza. Każda z nich jest produktem wysokiej jakości, który spełni Twoje oczekiwania. Podzielmy sobie je jednak na trzy kategorie.

Poniżej 100 zł

W tym przedziale znajdziesz przede wszystkim ekonomiczne, a przy tym dające dobre światło produkty. Wśród nich możemy zaproponować wielokolorową lampę Flex marki Brilliant, stanowiącą dobry wybór do pokoju dziecka. Ma giętkie ramię i gwarantuje skupione w jednym punkcie światło. Inną opcją, dobrą do gabinetu, jak i pokoju młodzieżowego, będzie model Arno firmy Rabalux. Łamane ramię, a także ruchoma oprawa pozwalają na idealne dopasowanie odległości oświetlenia od blatu.

Od 100 do 200 złotych

W tej kategorii znajdziesz wiele designerskich modeli, które z pewnością wkomponują się w najróżniejsze wnętrza. Co powiesz na lampę w stylu vintage? Edgar firmy Rabalux to wyjątkowo estetyczny model, cechujący się przy tym najwyższą funkcjonalnością. Idealnie wkomponuje się w aranżację skandynawską, industrialną, retro i vintage – także w pokoju dziecięcym. Możesz również postawić na nowoczesny design, wybierając wyrób firmy EGLO – Cariba jest typowo minimalistycznym elementem wnętrza, wykonanym ze stali i szkła. Daje przy tym dobre, punktowe światło.

Powyżej 200 złotych

W naszej ofercie nie brakuje też lamp dla najbardziej wymagających, zarówno pod względem jakości, jak i stylu. Znajdą się tu modele pasujące m.in. do luksusowego gabinetu, jak na przykład Sellano firmy EGLO, która charakteryzuje się futurystycznym wyglądem, a także ciekawy i funkcjonalny model Stratos od Lucide.

Wybierz idealną lampę dla siebie

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością dobierzesz taką lampę, która idealnie wpasuje się w Twoje oczekiwania. Wybierz jeden z wielu dostępnych w naszej ofercie produktów, a będziesz miał pewność, że zyskasz oświetlenie najwyższej jakości.