3 propozycje nowoczesnych lamp do kuchni

08-08-2019

Lampy do kuchni

Jedną z najważniejszych przestrzeni w domu, która wymaga szczególnego przemyślenia aranżacji, jest kuchnia. To nie tylko miejsce, w którym przyrządza się posiłki – to często strefa tętniąca życiem rodzinnym. Dlatego też tak ważny jest estetyczny i ciepły wystrój. Oprócz umeblowania i wykończenia ścian równie ważne jest też oświetlenie. Efektowne lampy dają światło, ale są też ozdobą przestrzeni.

Różne style wymagają odmiennych rozwiązań estetycznych. Tym razem poznasz 3 propozycje nowoczesnych lamp do kuchni. Wśród nich są zarówno modele wiszące, jak i przysufitowe, lampy inspirowane pop-artem, minimalizmem czy loftową charakterystyką. Sprawdź najciekawsze lampy kuchenne ze stylu nowoczesnego!

Elegancki plafon

Przy niskim suficie, a także tam, gdzie stawia się na rozwiązania minimalistyczne, zdecydowanie najlepiej spisze się lampa przysufitowa. Plafon zazwyczaj daje równomierne i łagodne światło, oświetlając całe wnętrze. Jeśli kuchnia jest większa, można dodatkowo dołożyć do niego kinkiety.

Tego typu źródło światła jest nienachalne, za to światło, które daje, tworzy doskonałe warunki do pracy nad kolejnymi posiłkami. Biorąc pod uwagę fakt, że nowoczesne wnętrza są najczęściej połączone – kiedy np. kuchnia i salon stanowią spójną przestrzeń, jest to jedno z najciekawszych i neutralnych dla obu pomieszczeń rozwiązań.

Naszą propozycją w tej kategorii jest produkt firmy Astro Lighting – Mashiko 400. To elegancki, plafon o kształcie sześcianu o kwadratowych podstawach i prostokątnym boku. Posiada wbudowany ściemniacz, dzięki czemu można idealnie dopasować ilość światła do naturalnego oświetlenia. Gwarantuje przyjemną barwę, która łagodnie rozświetla otoczenie. W naszej ofercie dostępne są też kinkiety z tej samej serii, dzięki czemu można stworzyć spójny wystrój.

Potrójna lampa wisząca

Nie zawsze lampy przysufitowe są najlepszym rozwiązaniem. Nad wysepką na przykład najlepiej będą wyglądały modele wiszące, na przykład potrójne. Świetnie oświetlają punktowo i rzucają na okolice wysepki łagodne światło. Szczególnie poleca się je do tych sufitów.

Tym razem możemy zaproponować atrakcyjną wiszącą lampę potrójną Dalia, której producentem jest firma Rabalux. Szklane klosze w kształcie walców rozświetlane są od wewnątrz przez diody LED, gwarantując odpowiednią ilość światła. Chromowe wykończenie idealnie wpisze się w nowoczesną aranżację wnętrza. Cały model charakteryzuje się prostym i eleganckim designem, który świetnie zgra się zarówno z aranżacją minimalistyczną, jak i nawiązującą do loftu.

Oświetlenie kuchni

Metaliczna kula

Niektórzy, mimo nowoczesnej aranżacji w domu, stawiają na nieco bardziej klasyczne rozwiązania. Stąd też wolą tradycyjne kuchenne lampy sufitowe z jednym źródłem światła. Brzmi nudno? Nie – jeśli dołoży się do tego nieco współczesnego sznytu. Styl nowoczesny czerpie z klasyki, jeśli chodzi o prostotę rozwiązań. Nadaje im jednak modernistycznej formy, dzięki której wnętrze staje się spójne.

Stąd też naszą ostatnią propozycją, jaką chcemy Ci przedstawić, jest lampa wisząca Stromboli firmy Markslojd. Ma ona klasyczny kształt kuli, jednak wyróżnia ją fakt, że jest aluminiowa, a światło przebija się przez poziome szczeliny na całej jej długości. Sama lampa więc daje idealne światło, a kiedy jest włączona, wygląda wprost nieziemsko. Choć sprawia wrażenie dość masywnej, wykonanie z aluminium gwarantuje jej lekkość. Idealnie nadaje się do kuchni o większej powierzchni. Skomponuje się zarówno ze stylem stawiającym na prostotę, jak i przełamującym formy tak jak pop-art.

Dobierz lampę dla siebie!

Jeśli jesteś ciekaw, co jeszcze możesz u nas znaleźć – sprawdź nasz asortyment. Jesteśmy pewni, że odnajdziesz wśród nich idealną lampę do kuchni w stylu nowoczesnym.